Tři projekty FSE uspěly v 5. veřejné soutěži TA ČR

Mezi úspěšnými žadateli ve veřejné soutěži Technologické agentury České republiky (TA ČR) opětovně figuruje i naše fakulta. FSE v páté veřejné soutěži Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA uspěla se třemi projekty.

Ty se zaměřují na implementaci a efektivnost opatření souvisejících s dešťovou vodou ve městech; potravinovou soběstačnost obyvatel postižených hospodářskou krizí nebo nynější pandemií COVID-19 a identifikací odlišností na trhu práce a možné transformace strukturálně postiženého regionu v těchto souvislostech.

Za jednotlivými projekty stojí:

PhDr. Alice Reissová, Ph.D. – projekt Brain circulation jako pilíř možné transformace strukturálně postiženého regionu.

Ing. Lucie Povolná – projekt Obce mluví o vodě: Komunikace implementace opatření na hospodaření s dešťovou vodou ve městech.

Ing. Jan Macháč, Ph.D. – projekt Zvýšením potravinové soběstačnosti k odolnosti společnosti vůči dopadům krize.

Celkem bylo do veřejné soutěže podáno 533 návrhů projektů, 524 návrhů projektů postoupilo do hodnocení a z nich je podpořeno celkem 59 návrhů projektů, což znamená 11 % míru úspěšnosti (míra úspěšnosti je počítána k počtu návrhů projektů podaných do veřejné soutěže).

Veškeré informace o podpořených i nepodpořených projektech naleznete na webu TA ČR zde.