Digitální lidé a OpenLab přicházejí

Ve čtvrtek 16. 12. 2021 proběhla poslední online snídaně letošního roku.

Hosty snídaně byla Dita Malečková a Jan Tyl. Odpovídali na otázky, zda mohou nejmodernější technologie vzkřísit geniální filosofy, jestli lze stroj naučit psát povídky či kreslit obrázky, jaké příležitosti a hrozby s sebou AI přináší a jak může umělá inteligence pomoci dnešním školákům, umělcům nebo vedení malých i velkých firem.

Dita Malečková je jedním z oslovených expertů, které budete moct potkat v nově připravovaném OpenLabu, který ve spolupráci s MSD UJEP a FSE spustí od ledna 2022.

V rámci OpenLabu budete moct pracovat v mezioborových týmech na zadáních firem a podílet se na tvorbě inovací a zároveň získat kredity.

Poslechněte si příběh o tom, co se stane, když spojíte přednášející na filosofické fakultě s expertem na umělou inteligenci.
Je možné použít nejmodernější technologie ke vzkříšení geniálních filosofů?
Je možné naučit psát stroj povídky, kreslit obrázky?
Jaké příležitosti a hrozby sebou AI přináší?
Jak může umělá inteligence pomoci dnešním školákům, umělcům, malým firmám i ředitelům obrovských korporací?

Jak se dostat k záznamu z vysílání

• Všechny současné snídaně probíhají přes platformu Red Button EDU
  • Stačí se zdarma  zaregistrovat .
  • Vysílání (záznam) najdete pod tímto  odkazem .

Jan Tyl
Je nadšenec do umělé inteligence, startupů a korporací.
Založil společnosti Alpha Industris a Premier AI, které se zaměřují na posouvání lidských možností pomocí umělé inteligence.
Umělou inteligenci studoval na MIT, Google Brain, Yonsei, Moskva a příležitostně přednáší na různých školách a konferencích.
Jeho týmy vyhrály poslední AI AWARDS za Digitálního filozofa jako AI nápad roku a za Digitálního spisovatele byl nominován na Prix Europa v kategorii Digital Media Project.

Dita Malečková
Mgr. Dita Malečková, PhD vystudovala filozofii a informační vědu na Univerzitě Karlově.
Působí jako vysokoškolská pedagožka a přednáší o současné filozofii, vizuální kultuře, umění a nových technologiích.
V posledních letech se zajímá především se o oblast umělé inteligence, a to zejména v kontextu teorie mysli a také imaginace.
Spolu s Janem Tylem vytvořila projekty Digitální filozof a Digitální spisovatel.  Její nedávné vystoupení na ČT24 zde.

6. 1. 2022  budou Jan Tyl, Dita Malečková, Honza Mašek a jejich hosté diskutovat a sdílet své pohledy na téma poslední Brain&Breakfast: AI – digitální lidé přicházejí. Pokud máte dodatečné otázky nebo jste jen zvědaví, co si o tématu myslí jiní sledující, určitě se přihlaste.

Diskuse proběhne na platformě ZOOM a je potřeba se na ni registrovat.

→ Více informací a registrace tady