fse.ujep.cz

Naši absolventi

S FSE se vám otevírá svět. Vaše profesní kroky vás po absolvování fakulty mohou zanést na různá místa do různých rolí. Podívejte se, kde se jsou a co dělají naši absolventi.

VIP klub: Významní absolventi

Tomáš Brokeš

Magisterské studium dokončil v roce 1997 a později pokračoval ve studiích MBA na Vysokém učení technickém v Brně. V současné době působí jako „HR manažer a HR County Head“ ve společnosti Knorr-Bremse. Předtím působil 23 let ve společnosti AGC na různých manažerských pozicích v rámci řízení lidských zdrojů, ať již na lokální úrovni, jako Personální ředitel společnosti AGC Automotive Czech a.s. nebo v rámci evropských struktur společnosti, jako regionální HR manažer s působností v centrální a východní Evropě.

Aktuálně je s fakultou ve velmi úzkém kontaktu, podílí se na přípravě nového profesně orientovaného programu Aplikovaná ekonomie a řízení podniku, vstupuje jako expert do výuky a vede samostatný kurz. A přináší mu to velké potěšení!

Jindřich Franěk

V roce 2002 ukončil magisterské studium v oboru  Podniková ekonomika a management. Již v té době necelý rok pracoval u svého současného zaměstnavatele: Ústecký kraj – Krajský úřad Ústeckého kraje. Z pozice samostatného referenta se vypracoval na vedoucího odboru Dopravy a silničního hospodářství.
Práci úředníka si stále užívá, nevnímá ji jako stereotyp, jak by se navenek mohlo někdy zdát.

Jindřich Grosse

Magisterské studium oboru Regionální rozvoj a veřejná správa ukončil v roce 2018. Už v době studia se pohyboval v oblasti lidských zdrojů a od roku 2019 je HR managerem ve společnosti Auto-Kabel Krupka s.r.o. S fakultou chce zůstat dále v kontaktu jak z osobních, tak profesních důvodů.

Jan Holub

Magisterské studium oboru Ekonomika a management ukončil v roce 2001. Po studiích se až do roku 2018 pohyboval v sektoru financí a controllingu. Od roku 2018 se věnuje oblasti Human Resources. Působí ve společnosti Aperam jako HR manager.
Cíl spolupráce s FSE UJEP?
Propojit zdánlivě nepropojitelné subjekty a instituce v regionu a současně podpořit rozvoj ústeckého regionu.

 Jan Pleyer

Magisterské studium ukončil v roce 2001. Pracovní povinnosti ho vedly od technických pozicí v kvalitě, řízení výroby až na pozice ředitele výrobních závodů. Motivaci k top manažerské práci získal během studentských stáží. Mezinárodní přehled při pracovním vyslání a rozjezdu výrob poboček v Číně, kde působil 6 let. V Ústeckém regionu spoluzakládal výrobní závod Pierburg. Vždy uvádí nutnost použití kritického myšlení a pozitivního leadershipu. Je patriotem severních Čech, hrdým absolventem FSE. Aktivně podporuje podnikatelské a sportovní aktivity v regionu.

V současné době vstupuje jako expert do výuky.

Bronislav Převrátil - HRko 2024: Black edition - NEJVĚTŠÍ HR event v  dějinách Česka
Zdroj: https://hrko.cz/spikri/bronislav-prevratil/

Bronislav Převrátil

Po promoci na naší fakultě v roce 2005 našel uplatnění ve společnosti Chart Ferox, prošel zde několika pozicemi a v současné době působí jako Generální ředitel Chart Ferox, která je i díky Bronislavovi jednou nejinovativnějších firem v České republice. Sám Bronislav je držitelem titulu Manažer roku 2022.

Aktuálně je s fakultou ve velmi úzkém kontaktu, podílí se na přípravě nového profesně orientovaného programu Aplikovaná ekonomie a řízení podniku, vstupuje jako expert do výuky a studenty propojuje se svou firmou v rámci Talent Day Chart Ferox.


Čerství absolventi

Tereza Váňová

Podniková ekonomika a management

Tereza Váňová je absolventkou FSE UJEP a vystudovala obor Podniková ekonomika a management. Už během svých studí začala pracovat pro ICUK – Inovační centrum Ústeckého kraje, kde zůstala dodnes v pozici event managerky. Organizuje workshopy pro začínající podnikatele i zavedené firmy, spoluvytváří podnikatelský inkubátor a každoročně pořádá Festup – jediný startupový festival v našem kraji. Ve svém volném čase se pak vytváří weby a zajímá ji všechno, co se točí kolem online světa.

Marek Papay

Ekonomika a management

Studium na FSE mi dalo hodně do života. Možnost studovat v zahraničí, podílet se na projektech, pracovat při škole, zaběhnout si Ústecký půlmaraton či studovat zajímavé předměty. Ovšem nejlepší na tom je, že fakulta má spíše rodinné prostředí a nebyl jsem zde anonymním studentem, jedním z mnoha. Už na bakalářském studiu jsem si našel skvělé kamarády, se kterými jsem i nyní v kontaktu a bavíme se spolu téměř denně. Jelikož mě baví sales a data, na magisterském studiu ve 2. ročníku jsem již začal pracovat jako Key Account Manager v P&G na juniorské pozici. Nyní pracuji jako komerční analytik pro Provident (IPF). V budoucnu bych se chtěl nejvíce zabývat data science nebo si založit svůj vlastní start-up. V dnešní době je možností mnoho (pokud teda není koronavirus :D).

Václav Prchal

Sociální politika a sociální práce

Ahoj!!!

Jmenuji se Václav Prchal a jsem absolventem oboru Sociální práce na FSE UJEP. Studium zde mi umožnilo rozvinout mé schopnosti, nejen díky některým zkušeným pedagogům, kteří mne zasvětili do problematiky, ale hlavně díky spoustě mimoškolních aktivit. Během studia jsem se seznámil s lidmi ze Studentské Unie, Erasmus Student Network a Kolejní rady a bylo velmi přínosné se s nimi podílet na organizaci akcí. Proto jsem se rozhodl zde pokračovat v navazujícím studiu.

Nikola Málková

Ekonomika a management

Studium na FSE mi nepochybně zajistilo lepší budoucnost. Během studia jsem měla možnost pracovat jako Pomocný vědecký pracovník, čehož si dodnes velmi vážím, protože praxe tohoto typu znamená pro budoucího absolventa výhodu při hledání prvního zaměstnání. Vyhovoval mi i individuální přístup, kterého se mi často dostávalo. Studium zde doporučuji!

Michaela Ilková

Ekonomika a management

Volám sa Michaela Ilková, som absolventkou oboru Ekonomika a management a momentálne sa venujem účtovníctvu a daňovej problematike. Pred nástupom na FSE som bola trošku v obavách, keďže ma čakalo úplne nové prostredie plné neznámych ľudí. No za pár dní som tu spoznala kopec skvelých ľudí, s ktorými i zdanlivo dlhá 5 ročná cesta štúdiom bola príjemná a hlavne jednoduchšia. Pokračovanie na nadväzujúcom stupni štúdia v Ústí nad Labem som zvolila vďaka možnosti získavať prax popri štúdiu, ale tiež kvôli skvelému zázemiu univerzity. Na škole som sa stretla s množstvom odborníkov vo svojom odbore, ktorí ma posunuli ďalej na mojej ceste. Po ukončení štúdia mi teda nezostali len krásne spomienky a zážitky, ale i rozšírené obzory z oblasti daňovej problematiky, financií, či marketingu.