Expertní rada FSE UJEP
Expertní rada FSE UJEP (expertní rada) působí jako poradní, iniciační orgán děkana fakulty. Posláním expertní rady je podporovat a podílet se na rozvoji fakulty, podporovat inovace ve vzdělávání, propojovat aktivity fakulty s praxí a poskytovat zpětnou vazbu fakultě.
Působnost expertní rady
Cílem činnosti expertní rady je zajištění úzké spolupráce fakulty s praxí. Expertní rada:
- projednává koncepci vzdělávání na FSE a poskytuje doporučení ve vztahu k potřebám organizací a transformaci regionu,
- podporuje uplatnění výsledků vědy a výzkumu v praxi (transfer technologií),
- projednává návrhy určené k podpoře,
- vyjadřuje se k organizaci spolupráce s externími organizacemi,
- vyjadřuje se k otázkám rozvoje fakulty a jejího zaměření,
- poskytuje zpětnou vazbu k aktivitám FSE,
- podporuje další aktivity FSE.
Členové expertní rady
Ekonomika a management
Jan Beneš, Personna International CZ s. r. o. – Edgewell
Magisterské studium oboru Ekonomie a Management ukončil v roce 1997 a několik následujících let pracoval na různých pozicích v personalistice. Jako HR manažer získal zkušenosti s budováním průmyslových závodů na zelené louce – nejprve Koito a.s. v Žatecké průmyslové zóně a následně Personna Int. CZ s.r.o. v průmyslové zóně v Krupce. Zde také od roku 2012 působil v pozici Manažera logistiky a následně až do současnosti jako Ředitel závodu.
V roce 2012 absolvoval dvouleté studium MBA, obor Global Management, na Vysoké škole finanční a správní v Praze.
Tomáš Brokeš, Knorr-Bremse ČR
Magisterské studium dokončil v roce 1997 a později pokračoval ve studiích MBA na Vysokém učení technickém v Brně. V současné době působí jako „HR manažer a HR Country Head“ ve společnosti Knorr-Bremse. Předtím působil 23 let ve společnosti AGC na různých manažerských pozicích v rámci řízení lidských zdrojů, ať již na lokální úrovni, jako Personální ředitel společnosti AGC Automotive Czech a.s. nebo v rámci evropských struktur společnosti, jako regionální HR manažer s působností v centrální a východní Evropě.
Aktuálně je s fakultou ve velmi úzkém kontaktu, podílí se na přípravě nového profesně orientovaného programu Aplikovaná ekonomie a řízení podniku, vstupuje jako expert do výuky a vede samostatný kurz. A přináší mu to velké potěšení!
Jan Pleyer, Krofian CZ spol. s r. o.
Magisterské studium ukončil v roce 2001. Pracovní povinnosti ho vedly od technických pozicí v kvalitě, řízení výroby až na pozice ředitele výrobních závodů. Motivaci k top manažerské práci získal během studentských stáží. Mezinárodní přehled při pracovním vyslání a rozjezdu výrob poboček v Číně, kde působil 6 let. V Ústeckém regionu spoluzakládal výrobní závod Pierburg. Vždy uvádí nutnost použití kritického myšlení a pozitivního leadershipu. Je patriotem severních Čech, hrdým absolventem FSE. Aktivně podporuje podnikatelské a sportovní aktivity v regionu.
V současné době vstupuje jako expert do výuky.
Bronislav Převrátil, Chart Ferox, a. s.
Po promoci na naší fakultě v roce 2005 našel uplatnění ve společnosti Chart Ferox, prošel zde několika pozicemi a v současné době působí jako Generální ředitel Chart Ferox, která je i díky Bronislavovi jednou nejinovativnějších firem v České republice. Sám Bronislav je držitelem titulu Manažer roku 2022.
Aktuálně je s fakultou ve velmi úzkém kontaktu, podílí se na přípravě nového profesně orientovaného programu Aplikovaná ekonomie a řízení podniku, vstupuje jako expert do výuky a studenty propojuje se svou firmou v rámci Talent Day Chart Ferox.
Zbyněk Slivoň, AGC Automotive Czech, a. s.
Pracuje více než 25 let v automobilovém odvětví a své zkušenosti načerpal zejména v oblastech výroby a logistiky. Působil v různých stupních řízení firem, kde mimo jiné získal znalosti výrobního systému v ryze japonské společnosti. V posledních letech působil na pozici Ředitele závodu AVO.
Miroslav Svoboda, ČEZ, a. s.
Po ukončení magisterského studia na UJEP, FSE v roce 1997 směřovali jeho další kroky do české energetiky, konkrétně do Skupiny ČEZ a její výrobní lokality Elektrárny Ledvice. Zde prošel mnoha stupni řízení zaměstnanců lokality. Následně od roku 2013 působil jako vedoucí výroby v další lokalitě Skupiny ČEZ Teplárně Trmice. V roce 2017 poté postoupil do pozice manažera centrálního útvaru zaměřeného na řízení provozu, bezpečnost práce a požární ochranu v divizi klasická energetika a od roku 2020 působí jako ředitel Elektráren Ledvice a Paroplynu Počerady.
Vítá možnost pracovního kontaktu s FSE a spolupráci považuje za zajímavou příležitost v období nastávajících změn a transformací zejména v energetice v severozápadních Čechách.
Regionální rozvoj
Kamila Bláhová, Město Litvínov
poslankyně, místopředsedkyně Svazu měst a obcí ČR pro evropské záležitosti a starostka města Litvínov
Vystudovala mezinárodní vztahy a evropská studia, před politickou kariérou působila jako personální manažerka, před tím jako úřednice v Generálním sekretariátu Rady Evropské unie v Bruselu.
Dlouhodobě se zabývá evropskou integrací, regionálním rozvojem a v poslední době také transformací regionu.
Jan Kadraba, Krajský úřad Ústeckého kraje
Zkušený odborník, který se oblastí regionálního rozvoje zabývá více než 12 let. V současné době vede oddělení regionálního rozvoje na krajském úřadě Ústeckého kraje. Specializuje se především na strategické plánování, podporu venkova, přípravu území kraje na programová období EU, projektovou a dotační činnost. V minulosti se také zabýval rozvojem v oblastech inovací, chemického průmyslu a energetiky.
Martin Mata, Inovační centrum Ústeckého kraje
Podílel se na vybudování a řízení dvou regionálních firem, má dlouholeté zkušenosti z korporátu i z vedení samosprávy v pozici náměstka primátora. Byl místopředsedou Regionální rozvojové agentury Ústeckého kraje (RRA) a členem mnoha vědeckých a odborných rad na úrovni UJEP a Ústeckého kraje. Je fanouškem Řecka, kde žil 2 roky. Cítí se ale jako patriot, a proto je již druhým rokem součástí aktivní zálohy Armády ČR.
Jaromír Musil, Krajský úřad Karlovarského kraje
Je absolventem Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Vzdělání v oblasti regionálního rozvoje si doplnil v rámci postdiplomního studia na Fakultě národohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Po vzniku krajů byl vyzván, abych založil Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Karlovarského kraje. V pozici vedoucího tohoto odboru pak setrval následujících dvacet let. Nyní se snaží předávat své dlouholeté zkušenosti a kontakty nové generaci regionalistů Karlovarského kraje.
Gabriela Nekolová, Hospodářská a sociální rada
Mgr. Gabriela Nekolová je předsedkyní Hospodářská a sociální rady Ústeckého kraje, tedy neziskové organizace, jež v regionu plní roli krajské tripartity sdružující desítky organizací a institucí s cílem rozvíjet sociální dialog a přispívat k udržitelnému rozvoji kraje.
Celý profesní život se věnuje problematice regionálního rozvoje a transformaci strukturálně znevýhodněných, uhelných krajů, souvisejícím národním i evropským politikám a podpůrným nástrojům.
Jiří Starý, Magistrát města Ústí nad Labem
Již více než 8 let podporuje rozvoj Ústecko-chomutovské aglomerace z pozice Manažera nástroje ITI. Jeho náplní práce je kromě zajišťování financování rozvojových projektů rovněž podpora síťování a spolupráce v území, takže i svou stále se prohlubující spolupráci s FSE UJEP vnímá jako zásadní a zároveň zcela přirozenou.
Sociální politika a sociální práce
Barbora Bočková, Květina, z. s.
Magisterské studium v oboru sociální práce ukončila v roce 2009. V oboru působí přes 20 let a za dobu své profesní kariéry se věnovala práci v oblasti adiktologie a penitenciární péče. Od roku 2006 působím ve vedení neziskové organizace Květina, z. s., která se zaměřuje na sociální inkluzi, realizací sociálních služeb prevence a dalšími aktivitami. Působila také jako externí zaměstnance Agentury pro sociální začleňování, Úřadu vlády ČR na pozici lokální konzultantky v Ústeckém a Karlovarském kraji.
Michal Kratochvíl, Ministerstvo pro místní rozvoj
Narodil se v Brně, kde získal bakalářský titul v oborech sociologie a sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Celý profesní život se věnuje problematice sociálního začleňování. Začínal jako terénní pracovník ve vyloučených lokalitách v neziskové organizaci a prošel následně celou řadou aktivit a projektů zaměřených na sociální začleňování. Od roku 2008 pracuje v Agentuře pro sociální začleňování na Ministerstvu pro místní rozvoj. V současné době na pozici vedoucího oddělení, které spolupracuje s celou řadou obcí v Ústeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji.
Petra Lafková, Krajský úřad Ústeckého kraje
V sociální oblasti na různých pozicích působím od roku 1996. Magisterské studium v oboru Veřejná správa a regionální rozvoj jsem dokončila v roce 2009 na České zemědělské univerzitě v Praze a v roce 2019 pokračovala studiem na Institutu pro veřejnou správu Praha, studijním programem MPA. Od roku 2013 pracuji na pozici vedoucí odboru sociálních věcí pro zaměstnavatele Ústecký kraj – Krajský úřad Ústeckého kraje. Propojení teorie a praxe má pro mne nezastupitelnou roli.
Jan Odvárka, Probační a mediační služba
Bakalářský obor sociální politika a sociální práce dokončil v roce 1999, v magisterském studiu dále pokračoval na Jihočeské univerzitě. Od poloviny roku 2000 pracuje v resortu Ministerstva spravedlnosti, v Probační a mediační službě, u jejíhož zrodu stál. Prošel zde všemi odbornými pozicemi, působil jako lektor vzdělávání pracovníků služby, je členem Rady pro probaci a mediaci (poradního orgánu ministra spravedlnosti). Aktivně prosazuje myšlenky restorativní justice. Od roku 2012 je krajským vedoucím služby v Severočeském soudním kraj, věnuje se řízení činnosti jednotlivých středisek Probační a mediační služby v tomto regionu a implementaci moderních prvků trestní justice do praxe. Nejen v oblasti sociální práce považuje za nezbytnou mezioborovou spolupráci, včetně propojení státního a soukromého sektoru s akademickou půdou. Dlouhodobě proto mj. umožňuje studentům UJEP FSE stáže na pracovištích Probační a mediační služby.
Zuzana Thürlová, Jurta, o. p. s.
Od roku 2006 působí v sociálních službách v neziskovém sektoru a věnuje se rozvoji komunitních služeb ve svých domovských organizacích JURTA, o.p.s. a Agentura Osmý den, o.p.s. na Děčínsku a Ústecku. Externě působí jako metodička, lektorka a aktivně prosazuje myšlenku deinstitucionalizace v sociálních službách.
2010 Sociální politiku a sociální práci/ UJEP
2015 Řízení v sociálních a zdravotnických organizacích/ UK
Metodická/ lektorská oblast: hlavně v oblasti podpory lidí při odchodu z ústavní péče do běžného života a řízení komunitních sociálních služeb.
Lenka Venclová, Ministerstvo práce a sociálních věcí
Pracuje již 12 rokem jako inspektor kvality sociálních služeb. Z pozice inspektora se vypracovala na zastupující vedoucího oddělení inspekcí sociálních služeb a sociálně právní ochrany dětí Čechy. Po studiu na vysoké škole působila v oblasti sociálních služeb, a to jako sociální pracovník a následně několik let vyučovala sociální práci na střední škole a vyšší odborné škole sociální. V minulosti vedla na fakultě samostatný kurz.
Spolupráce s fakultou i role inspektora jí přináší radost.