fse.ujep.cz

Služby studentům

Poradenské centrum UJEP

Poradenské centrum UJEP je celouniverzitní pracoviště zastřešující poradenství pro uchazeče a studenty se specifickými potřebami, kariérní poradenství, psychologické poradenství a speciálně-pedagogické poradenství a poskytující služby v těchto oblastech uchazečům o studium, studentům na všech fakultách UJEP ve všech formách a stupních studia a zaměstnancům UJEP.

Rezervační systém centra

Ubytování

Univerzitní koleje na Klíši, tam tepe ten pravý studentský život. Koleje tvoří tři budovy, které jsme pro jednoduchost nazvali K1, K2, K3 a z kampusu jste tam pěšky za deset minut. Když vás budou bolet nohy, tak můžete využít trolejbus (52, 58, 59) nebo autobus (2, 7, 1, 23, 41) na zastávku Klíše, lázně. Staví to přímo před kolejemi a spojení najdete v IDOSu.

Stravování

Začněte tím, že si nabijete čipovou kartu studenta. S nabitou kartou totiž máte jedno teplé jídlo z denní nabídky levnější. Doporučujeme vyzkoušet dva podniky, které sice ještě nemají michelinskou hvězdičku, ale dá se tam dobře a levně najíst: MENZA CPTO  v nové budově kampusu UJEP a 50-bar v areálu Pedagogické fakulty, ul. České mládeže 8. Na dobrou kávu, polévku či něco menšího si můžete zajít do Literární kavárny ve Vědecké knihovně UJEP.

Vědecká knihovna

Vědecká knihovna UJEP vznikla v roce 2013 sloučením pěti fakultních knihoven. Sídlí v moderní budově v areálu kampusu. Souhrnně zajišťuje knihovnické a informační služby na UJEP. V knihovně je k dispozici 212 studijních míst, 37 počítačů, 4 studovny, Wi-Fi připojení. V knihovně je umístěno zhruba  335 000 knihovních jednotek, z toho 95 000 je k dispozici přímo ve volném výběru knihovny.

Jazykové certifikáty

Pokud si v rámci studia chcete nechat potvrdit znalost angličtiny nebo němčiny vystavením mezinárodně uznávaného certifikátu, jste na správném místě. Naše Katedra cizích jazyků je certifikovaným administrátorem pro Cambridge Exams, Österreichisches Sprachdiplom Deutsch a CaMLA.

Sport

Pokud máte chuť a zájem reprezentovat UJEP v některém z 12 sportů, směle do toho. Účastnit se může student jakékoliv fakulty kombinované i prezenční formy studia bez omezení věku. Přehled sportů a garantů, u kterých se lze hlásit, je ZDE.

Kultura

Ústí nad Labem není jen průmyslové město. Dokazuje to celá řada galerií a kulturních klubů. Přehled známých výstavních prostor je uveden ZDE. Komunitní kulturním centrem propojujícím univerzitu, město a jeho obyvatele je Veřejný sál Hraničář. 

Další služby a informace: Příručka přežití pro prváky