Průmyslová minulost, kreativní budoucnost? Podcast nejen o nové publikaci UJEP.

Brownfieldy jako šance pro rozvoj regionu. I o tom vypovídá nová publikace kolektivu autorů UJEP Průmyslová minulost, kreativní budoucnost?, na níž se podíleli naši kolegové Petr Hlaváček a Tomáš Sýkora z naší fakulty.

Právě vedoucí katedry regionálního rozvoje a veřejné správy, Petr Hlaváček, byl spolu s Vladanem Hruškou (PřF UJEP), hostem podcastu Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) Nový start, v němž byly kniha a průmyslové dědictví regionu hlavními tématy rozhovoru.

“Cílem publikace není jen zevrubný popis stávající situace, ale také hledání východisek a možností, jak na bohaté industriální minulosti kraje postavit i jeho perspektivní budoucnost,” uvedl i pro univerzitní časopis Vladan Hruška, který tým všech spoluautorů koordinoval.

Celý podcast si můžete poslechnout např. na kanále YouTube.

Publikace je ke stažení ZDE.