Česko bude brzy znát nejlepší studenty bojující za životní prostředí

Z důvodu zhoršující se epidemické situace se finále soutěže Czech Envi Thesis odehraje ONLINE.
Přímý přenos můžete sledovat ZDE

Tradiční soutěž Czech Envi Thesis o nejlepší vysokoškolskou práci zabývající se společenskovědními aspekty ochrany životního prostředí jde do letošního finále.

Hlavním pořadatelem a otcem myšlenky soutěže je Ing. Jan Macháč, Ph.D. z Katedry ekonomie a managementu naší fakulty.

Finále, které je i veřejnosti volně přístupné, se uskuteční 2. prosince 2021 od 14:00 hodin v Modré aule FSE UJEP. Jste srdečně zváni!

Odborná porota je složena z předních českých vědců a bude vybírat z 5 nejlepších prací, které se letos do soutěže přihlásily.

Celkem se do letošního ročníku přihlásili autoři bakalářských nebo diplomových prací z celkem 10 českých univerzit, respektive 20 fakult.

Do nejužšího výběru se dostala skutečně zajímavá a silná témata:

• dobrovolná bezdětnost v reakci na současnou klimatickou krizi
  • environmentální dopady jednotlivých druhů dopravy při cestě na dovolenou
  • vnímání klimatických změn u nevidomých
  • ilegální trh s chráněnými živočichy v Indonésii
  • městský fenomén posledních let v podobě komunitních zahrad na sídlištích

Finalisté navíc budou díky partnerovi soutěže Vodafone na finálové představení pečlivě připraveni mediálním a komunikačním expertem Davidem Vaníčkem. Kromě společnosti Vodafone nejlepší studenty podpoří také další partneři soutěže – Univerzita J.E. Purkyně, Ministerstvo životního prostředí, společnost Metrostav a Nadační fond Severočeská voda.

Kdo tedy bude letošní tváří studentů bojující v Česku za přírodu? Kterému tématu se dostane největší pozornosti? Obstojí studenti v přátelském duelu s vědeckou porotou i veřejností?
Nenechte si finále ujít.