Petr Hlaváček získal akademický titul docent

Vynikající zprávu nejen pro FSE UJEP přinesl náš kolega a vedoucí katedry regionálního rozvoje a veřejné správy Petr Hlaváček, který úspěšně habilitoval na Univerzitě Pardubice a od 1. května 2024 se tak může pyšnit akademickým titulem docent pro obor Regionální a veřejná ekonomie.

Jeho habilitační práce vychází ze stěžejního tématu výzkumu v oboru regionální ekonomie, kterou je analýza regionálních rozdílů, vývojových procesů a meziregionálních souvislostí.

“Výzkum byl zaměřen na zhodnocení vývojových procesů a poukázal na některé pravidelnosti ve vývojových procesech na různých územních úrovních,” doplnil nově jmenovaný docent Hlaváček.

Pro fakultu a univerzitu celkově je úspěšná habilitace našich pracovníků skvělou vizitkou a my pevně věříme, že docentů nám bude postupně jen a jen přibývat.