Udržitelná digitální budoucnost? I o tom je Green Netiquette

Propagace netikety šetrné k životnímu prostředí nebo zvýšení povědomí o udržitelných postupech v oblastech digitálních technologií. I o tom je nový projekt Green Netiquette: Posílení mládeže pro udržitelnou digitální budoucnost.

Netiketa odkazuje na předepsané standardy a směrnice, které podporují zdvořilou a vhodnou komunikaci v rámci online a digitálních interakcí. Ale právě důraz na ekologické povědomí a dopad digitalizace na životní prostředí, odlišuje Green Netiquette od ostatních relevantních projektů.

Aktivity projektu navíc zvyšují informovanost mladých lidí a podporují jejich občanskou angažovanost a aktivní účast na demokratickém životě.

Koordinátorkou projektu za FSE UJEP je Ing. Eliška Nacházelová. Celkově se na projektu podílejí čtyři partneři:

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (FSE UJEP)
Eurospeak Limited z Irska
Instituto ad Ordinamento Universitario “Scuola Superiore Carolina Albasio” z Itálie
Youthmakers Hub z Řecka.

Green Netiquette je inovativní iniciativa zaměřená na propagaci ekologicky šetrné netikety jako klíčové dovednosti pro digitální věk. Jedná se o Partnerství malého rozsahu v rámci Klíčové akce 2 programu Erasmus+, financovaného Národní agenturou ČR.

NEWSLETTER PROJEKTU

Více o projektu: