Výběrové řízení na zaměstnanecké mobility v programu Erasmus+ v akademickém roce 2021/2022 a 2022/2023

Zaměstnanci se mohou hlásit na výukové pobyty a školení v programu Erasmus+.
Uchazeč se do výběrového řízení přihlašuje prostřednictvím přihlášky, kterou předá fakultní koordinátorce, a to nejpozději do 18. března 2022.

Partnerské vysoké školy FSE UJEP

Vybraní zaměstnanci budou moci realizovat mobility v akad. rocích 2021/22 a 2022/23.
Tyto mobility musí být realizovány v termínu 1. 4. 2022 – 30. 6. 2023 (včetně cesty).

Minimální délkou zaměstnanecké mobility jsou 2 dny výuky či školení (bez cesty). V případě výukových pobytů je dále podmínkou výuka v rozsahu minimálně 8 hodin za týden či kratší dobu.

Zaměstnanci s fyzickým, duševním nebo zdravotním znevýhodněním mohou získat nad rámec stipendia dodatečný příspěvek.
Zaměstnanci mohou absolvovat i kombinovanou mobilitu, tj. fyzickou mobilitu doplněnou virtuální částí výukového pobytu či školení (tzv. blended mobilita).

Zaměstnancům budou uhrazeny náklady na pobyt a cestovné na základě cestovního příkazu ve výši skutečných nákladů.

Po shromáždění všech přihlášek uchazečů určí výběrová komise fakulty pořadí, v jakém budou jednotliví uchazeči zařazeni do plánu výjezdů.
O výsledcích výběrového řízení budou uchazeči informováni nejpozději do 25. 3. 2022.

Podmínky výběrového řízení:

• odůvodnění výjezdu do zvolené destinace
  • předchozí řádně realizované a ukončené výjezdy
  • max. 2 osoby do stejné destinace ve stejném termínu (v případě potřeby výjezdu více osob je nutné zdůvodnit)
  • výuka pro Incoming studenty v cizím jazyce

Základní pokyny a další informace k zaměstnaneckým mobilitám v programu Erasmus+ najdete zde.

Zaměstnanci zařazení do plánu výjezdů budou mít povinnost odevzdat podklady k výjezdu do 31. 12. 2022. Zaměstnanci, které nebude možné zařadit hned po výběrových řízeních do plánu výjezdů, budou náhradníky, kteří budou do plánu výjezdů zařazováni v případě volných finančních prostředků ve fakultou stanoveném pořadí.

Po 31. 3. 2022 budou případné neobsazené či po 31. 12. 2022 uvolněné dny přidělovány zaměstnancům v pořadí, v jakém zájemci (bez ohledu na to, z jaké součásti jsou) odevzdají přihlášku, čestné prohlášení, kalkulaci předpokládaných skutečných nákladů a potvrzené výukové programy či plány školení.