Ing. Mgr. Vojtěch Zíka, Ph.D.

Místnost: 225, FSE Moskevská 54
Telefon: +420 475 284 725

Výuka:

• Úvod do chování a rozhodování
  • Úvod do experimentálního výzkumu rozhodování

Konzultační hodiny v LS 2023/2024
po předchozí e-mailové domluvě

Odborné zaměření:

Vojtěch absolvoval bakalářské a magisterské studium na Národohospodářské fakultě VŠE a Fakultě sociálních věd UK. Dizertační práci na téma nadměrného sebevědomí obhájil na Fakultě sociálně-ekonomické UJEP v roce 2023 a v současné době pokračuje v doktorském studiu na Přírodovědecké fakultě UK. Ve své akademické činnosti propojuje experimentální ekonomii s evoluční biologií a psychologií s cílem lépe porozumět lidskému chování a rozhodování.

Publikace:

Fischbacher, U., Grammling, D., Hausfeld, J., & Zíka, V. (2023). Identity breeds inequality: Evidence from a laboratory experiment on redistribution. Journal of Public Economics222, 104866.

Novakova, J., Machová, K., Sýkorová, K., Zíka, V., & Flegr, J. (2021). Looking Like a Million Dollars: Does Attractiveness Priming Increase Altruistic Behavior in Experimental Games?. Frontiers in Psychology, 1974.

Zíka, V., & Koblovský, P. (2016). Optimism bias and overconfidence effects in managerial decision making. Economics and Business Management in the 21st Century