Jak se dostat na fakultu v době nouzového stavu?

Usnesení vlády omezuje volný pohyb osob na území České republiky tak, že zakazuje všem osobám opustit území okresu, na jehož území mají trvalý pobyt nebo bydliště po dobu od 1. března 2021 do 21. března 2021. Z tohoto nařízení vláda stanovila několik výjimek, například cestu za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách.

Po dobu nouzového stavu potřebují studenti na cestu za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách formulář či čestné prohlášení potvrzující oprávněnost cesty. Dle vyjádření na stránkách ministerstva vnitra stačí zaškrtnutý formulář (*.docx, 19 kB & *.pdf, 114 kB) nebo čestné prohlášení (*.docx, 16 kB & *.pdf, 105 kB), kde bude uvedeno místo, čas a cíl cesty a podpis studenta.

Máte-li bydliště mimo okres Ústí nad Labem a plánujete-li v období vyhlášeného nouzového stavu cestu na fakultu například za účelem vykonání zkoušky, vytiskněte si některý z formulářů, vyplňte jej dle pokynů a použijte jej pro cestu na fakultu a zpět do svého bydliště.