Debatní výzva na FSE UJEP

S radostí oznamujeme úspěšné dokončení Debatní výzvy na FSE UJEP, která se konala dne 25. dubna 2025. Debaty byly organizovány v rámci projektu Erasmus+ Green Netiquette.

Debatní výzvy se zúčastnilo celkem 5 týmů, z toho 2 týmy postavili studující naší fakulty a 3 týmy z partnerských středních škol (2 týmy z Podkrušnohorského gymnázia v Mostě a 1 tým ze Střední průmyslové školy v Teplicích).

Debatní výzvy přinesla mnoho inspirativních myšlenek a silných argumentů na téma udržitelnosti a ekologie.

Debatovaná témata:

• Je pojetí Zero waste realistický cíl?
  • Je online nakupování ekologické?
  • Elektromobilita: Cesta k ekologii nebo nedomyšlená idea zeleného cestování?
  • Je Slow fashion lepší volbou než Fast fashion?

Finálové téma:

• Měly by vlády aktivně podporovat ekologický způsob života?

Děkujeme všem účastníkům, kteří se zapojili a ukázali odvahu i nezlomnost ve svých argumentech.

Těšíme se na další společné akce a děkujeme za vaši neustálou podporu a zájem o témata, která formují naši společnou budoucnost.

Projekt Green Netiquette můžete sledovat na stránkách Green Netiquette a pro další informace navštivte také naše stránky projektu na FSE UJEP.