Naše fakulta na Noci vědců 2022

V pátek 30. září otevřela své brány budova CPTO v Kampusu UJEP v rámci tradiční akce Noc vědců 2022.

Akce je určená pro děti i dospělé a letošní ročník se nesl v duchu tématu Všemi smysly.

Naše fakulta nesměla chybět a návštěvníkům jsme představili hned dvě naše unikátní technologie z Laboratoří behaviorálních studií.

Nechyběl oblíbený myšlenkový fotbal, který přitahuje pozornost všech.

Pouhou silou myšlenky pohybujete kuličkou a přetlačujete se se soupeřem a snažíte se dotlačit kuličku do jeho brány.

Při letošní Noci vědců jsme tuto myšlenkovou bitvu udělali ještě zajímavější a soutěžilo se 3 na 3. To byly nervy!

Současně jsme představili Eye-tracking technologii, při které jsme sledovali, které prvky příchozí v přehrávané reklamě nejvíce zaujaly. Na některých z návštěvníků jsme vyzkoušeli, jak rychle a efektivně se dokáží zorientovat na našich webových stránkách, které prvky je na stránkách zaujmou a co naopak zůstává bez povšimnutí.
Eye-tracking je technologie, která se dá skvěle využít například v marketingu.

Děkujeme všem, kteří za námi dorazili! Těšíme se na další akci.