Další ročník soutěže Czech Envi Thesis je tady! #studentiproprirodu

SOUTĚŽ CZECH ENVI THESIS O NEJLEPŠÍ  EKO ZÁVĚREČKU VYHLAŠUJE ČTVRTÝ ROČNÍK!

Czech Envi Thesis hledá nejlepší studenty bojující za ochranu přírody napříč vysokými školami v České republice.

Pokud jste právě dopsali bakalářskou nebo diplomovou práci zabývající se problematikou životního prostředí, přihlaste se do Czech Envi Thesis. Nebo znáte někoho, pro koho by soutěž mohla být vhodná? Dejte mu vědět!

Přihlášky jsou otevřené do 30. 9. 2022 všem studentkám a studentům, kteří od 1. října 2021 úspěšně obhájili (nebo do konce září 2022 obhájí) svou bakalářskou nebo diplomovou práci zabývající se životním prostředím ze společenskovědního pohledu.

V minulém ročníku vědeckou radu nejvíce oslovila absolventka Univerzity Karlovy Šárka Stříbrská. Ta soutěž vyhrála s diplomovou prací zabývající se dobrovolnou bezdětností.

Vítězné téma vyvolalo značnou vlnu veřejného zájmu a mluvilo se o něm ještě dlouho po finále,“ vzpomíná Jan Machač.

V minulých ročnících se do finále soutěže dostali i studenti z UJEP. V roce 2019 obsadila Monika Kumstová z přírodovědecké fakulty 2. místo a loni se do finále dostala i práce Zuzany Štorkové z fakulty sociálně ekonomické,“ shrnuje úspěchy ústecké univerzity organizátor soutěže Jan Macháč z FSE UJEP.