FSE UJEP stojí za Ukrajinou

Fakulta sociálně ekonomická UJEP vyjadřuje plnou podporu Ukrajině a nesouhlas s násilným a nijak neobhajitelným vstupem cizích vojsk na území Ukrajiny. Vítáme, že celý demokratický svět se spojil a jasně odsoudil tento akt mezinárodní agrese a poskytuje potřebnou pomoc okupované Ukrajině.

Uvědomujeme si vážnost situace a obtížnost nalezení mírového řešení. Podporujeme sankce namířené proti iniciátorům válečného konfliktu. Jsme si vědomi nákladů, které budeme muset jako společnost nést a akceptujeme je, protože k otevřené agresi a bezpráví nesmíme mlčet.

V tuto chvíli usilovně hledáme formu pomoci studentům a studentkám z Ukrajiny, kteří museli opustit své domovy a hledají pomoc v České republice.

Pevně věříme v brzké dosažení mírového řešení konfliktu v souladu s mezinárodním právem.

#standwithukraine

Vedení FSE UJEP