Novinky \ Příběh naší studentky Kamily...

Příběh naší studentky Kamily...

26.06.2020Musíme se s vámi všemi podělit o příběh naší studenty Kamily, ze kterého se nám chvěje brada.


Kamila měla 9. 12. 2019 vážnou dopravní autonehodu. Cestou na fakultu.
Zasahoval vrtulník i hasiči, kteří ji z auta museli vyprostit. Měla vážná vnitřní zranění a zlomeniny snadv všeho, co je možné. Několik dní byla v umělém spánku, několik týdnů byla uvězněna na nemocničním lůžku ve striktně ležící poloze. Vánoce v nemocnici.


Během celé té doby si sama pro sebe kladla otázky: "Co bude? Bude můj život alespoň trochu jako dřív? Postavím se zase na vlastní nohy?" Jeden velký otazník a jedna velká nejistota. Prognózy doktorů žádná velká sláva.


Ale Kamča je bojovnice, lvice, MMA zápasnice v čele UFC - nevzdala to!
Rehabilitovala, cvičila a od 1. 2. 2020 již dělala první krůčky se speciálními ortézami. Od 20. 3. 2020 již chodí bez ortéz úplně.
A kudy chodí, rozdává úsměvy. Je neuvěřitelná.


Srší z ní veliká životní energie, veliký životní optimismus. Dělá, jako kdyby to, co si prožila, kdyby to, jak musela bojovat o každý milimetr vpřed, byla samozřejmost. Je otevřená a nebojí se se svým okolím o tom všem mluvit. Jak sama říká, pomáhá jí to.
My si moc ceníme, že i nám se svěřila.


Chceme jí tímto vysmeknout obrovskou, hlubokou poklonu. Kamčo, není to samozřejmost!


A my všichni ostatní - buďme na sebe opatrní a nedělejme si těžkou hlavu ze zbytečných věcí. Buďme šťastní, že jsme zdraví a můžeme si život užívat plnými doušky.
Přesně tak, jak to děla Kamča!!! ❤️