Novinky \ Poděkování studentům FSE UJEP

Poděkování studentům FSE UJEP

21.04.2020Asociace vzdělavatelů v sociální práci děkuje studentům FSE UJEP za jejich pomoc v koronavirové době. Z textu poděkování vybíráme:

Rádi bychom studentům, kteří jsou aktivní na místech sociálních pracovníků, praktikantů nebo dobrovolníků, vyjádřili podporu a poděkování za odhodlání pomáhat během této výjimečné doby. Poděkování za neúnavnou práci náleží i našim absolventům a všem ostatním sociálním pracovníkům, kteří se po boku lékařů, zdravotníků, hasičů, policistů a všech dalších snaží zajistit, aby se virová epidemie a její důsledky nevymkly kontrole.

Všichni jsme si vědomi dopadů na naši zemi. Sčítání škod je nedílnou součástí vyhodnocení preventivních opatření. Sociální pracovníci budou několik týdnů, měsíců a možná i let, konfrontování s dopady aktuální situace, a to v podobě: tíživých životních situací klientů, ohrožení fungování rodin, ohrožení fungování jedince, eskalace domácího násilí atd., a s využitím odborných metod práce budou vyvíjet snahu k dosažení cílů sociální práce s akcentem na dodržování etických rozměrů své odborné činnosti. A právě z výše uvedených důvodů je třeba, aby studenti, dobrovolníci, absolventi, sociální pracovníci respektovali sami sebe, a to i v podobě prevence péče o sebe... 


Celý text  je možné přečíst v dokumentu Poděkování ASVSP.