Novinky \ Odborná brigáda

Odborná brigáda

20.06.2017

Projekt:           Mapování naplněnosti sběrných nádob na biologicky rozložitelný komunální odpad (BRKO) z domácnosti a sledování kvality materiálu

Termín:           od července do listopadu 2017

Místo sběru:   městské části Ústí nad Labem (celkem 200 ks sběrných nádob ve 4 oblastech, tzn. 50 ks nádob/oblast)

Kdy:                 čtvrtek každý sudý týden (v daném období celkem 11 sběrů dat)

Odměna:         90 Kč/hod. breitling replica watches

Magistrát Ústí nad Labem se snaží vyhodnotit úspěšnost tříděného sběru biologicky rozložitelného komunálního odpadu. Podstatou projektu je proto terénní šetření, které proběhne vždy před dnem svozu BRKO (pátek v sudé týdny). Sbírané informace jsou:
  • Míra zaplněnosti sběrné nádoby (0, 25, 50, 75, 100 %)
  • Fotografie obsahu sběrné nádoby
  • Čistota okolí a další kvalitativní informace v místě sběru dat

Hledáme celkem 4 studenty (1 student na každou městskou část – Ústí nad Labem – Město, Neštěmice, Severní Terasa, Střekov), kteří budou ochotni v daný den sběru dat osobně objet sběrné nádoby a zapsat si do připraveného archu uvedené informace. Časová zátěž by neměla být vyšší než 6 hodin/den.

Brigáda je vhodná pro studenty, kteří hledají téma pro svou bakalářskou/diplomovou práci. Pod odborným vedením dr. Jana Slavíka a ve spolupráci se zástupci magistrátu města budou moci studenti data vyhodnotit a navrhnout opatření na zlepšení systému sběru a využití BRKO ve městě Ústí nad Labem.

Zájemci o brigádu se přihlásí do 22.6. na e-mailovou adresu: jan.slavik@ujep.cz (předmět: BRIGÁDA). Informativní schůzka se bude konat (předběžně) 26.6. ve 12:30 v místnosti č. 217 na FSE UJEP).

Kontaktní osoba:         Ing. Jan Slavík, Ph.D. (jan.slavik@ujep.cz)