Novinky \ Jak se daří absolventům regionálního rozvoje?

Jak se daří absolventům regionálního rozvoje?

30.06.2020

Katedra Regionálního rozvoje FSE provedla v měsíci květnu dotazníkové šetření s názvem - Regionalisté z FSE UJEP: Zajímá nás, jak se vám daří?
Osloveno bylo celkem 59 absolventů magisterského studia z let 2018 - 2019. Návratnost dotazníku byla kolem 49%.
Přinášíme několik zajímavých výstupů z dotazníku. Všechny výsledky najdete níže v textu v odkazu.

Jak absolventi vzpomínají na svá studentká léta, jak se mají, co dělají?

"Během studia jsem měl obrovské nadšení pro obor regionální rozvoj. Do školy jsem chodil rád a rád jsem se v tomto oboru vzdělával, což platí dodnes."

" V pracovním životě jsem prošel výrobou -  přes manažera divize a přes koordinátora projektu jsem se vyšplhal na pozici obchodního zástupce a klíčového člověka ve firmě."

"Studium na FSE mi do života dalo opravdu hodně. Jsem hrdá na to, že jsem na této univerzitě/fakultě mohla studovat a doporučuji ji i ostatním. Rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem. Byl to rozjetý vlak, který mi dal do života opravdu mnoho."

"Rada pro studenty FSE = Důležitá je komunikace, někdy se věci zdají být složitější, než opravdu jsou."

"Studium v zahraničí mě kromě jiného naučilo samostatnosti. Zjistila jsem, že výuka v ČR je na srovnatelné úrovni jako jinde v Evropě a nikdy jsem se necítila pozadu ve znalostech oproti ostatním studentům."

"Myslím, že fakulta pracuje velice dobře se svou "severskou" image a vystupování vůči studentům hodnotím na jedničku. Spousta profesorů je lidská a dokáže se se studenty bavit i mimo zdi fakulty, a to je super."

Také nás zajímalo, jaké je uplatnění absolventů a za jak dlouho po ukončení studia si našli práci?

Zaměstnanec - 24 - 82,8%
OSVČ - 3 - 10,3%
Ještě student jiné VŠ - 1 - 3,4%
Aktuálně na mateřské - 3 - 10,3%

Pracoval/a jsem již během studia - 15 - 51,7%
Do 2 měsíců po ukončení - 9 - 31%
Do 6 měsíců po ukončení - 3 - 10,3%
Delší dobu než 6 měsíců - 2 - 6,9%

Vyjeli absolventi studovat do zahraničí, jak tuto zkušenost hodnotí?

Zkušenost se studiem v zahraničí má 8 respondentů.

"Pokud studenti nemají závazky, ať jedou! Pak už si to nebudou moci třeba dovolit. Poznají novou zemi, lidi a řeč."

"Studium v zahraničí pomůže studentům k vlastní samostatnosti, schopnosti uspět v cizím prostředí a sám před sebou. Rozšíří jim to povědomí o jiných zemích a kulturách. Celkově zjištění, že se není čeho bát a pochopení, že je potřeba umět se o sebe postarat je, dle mého názoru, to nejdůležitější, co by se měl člověk v zahraničí naučit."

"Obecně a stručně - nenahraditelná životní zkušenost, zlepšení budoucího uplatnění na trhu práce, zlepšení jazykových dovedností a negativa prakticky žádné."

"Zajímavá zkušenost, seznámení se s jinými hodnotami a řádem. Při pracovním pohovoru vítáno, u lepších pozic je to již standard."

Velmi si ceníme zpětné vazby, kterou nám absolventi vyplněním dotazníku dali. Všechny připomínky bereme vážně a budeme se snažit je zapracovat do dalšího směřování fakulty a oboru regionální rozvoj.

Děkujeme za váš čas, naši milí absolventi!