Novinky \ FESTUP 2019

FESTUP 2019

22.10.2019

Tipy a triky od zkušených hvězd byznysu, příběhy úspěchu začínajících podnikatelů anebo třeba rychlé rande pro získání zajímavé práce či brigády. To mimo jiné nabídne již čtvrtý festival startupů Festup, který pod záštitou rektora univerzity Martina Baleje a náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky pořádá na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK).

Letošní ročník festivalu ukáže v úterý 22. října 2019 to nejzajímavější z regionálních i celorepublikových startupů, ale i zavedených firem, dá příležitost studentům najít si práci a umožní vyslechnout si příběhy i zkušenosti těch úspěšných.

Chceme ukázat především studentům na vysokých a středních školách, ale i širší veřejnosti, že podnikání je především o realizaci vlastních snů a nápadů, svobodě, ale i odvaze. Věříme, že úspěšné příběhy, rady zkušených a možnost si vše osahat mohou mladé lidi nastartovat. My jim pak v našich programech můžeme pomoci s praktickou stránkou podnikání,“ vysvětluje Tereza Váňová, event manažerka Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK).

Zájemci o podnikání a začínající podnikatelé si budou moci konzultovat své projekty se zkušenými mentory. A ti, co by rádi našli brigádu anebo rovnou práci v zajímavé firmě, se budou moci přihlásit na rychlé HR rande.

Rychlé rande na sehnání práce i brigády pro studenty jsme pořádali už loni. A mělo skvělou odezvu. Krátké neformální setkání v časovém limitu pěti minut dělá z pracovního pohovoru zábavu a spolehlivě odbourá stres. Navíc během hodiny poznáte na desítku příležitostí (anebo kandidátů na vaši pozici) a máte celkem rychle jasno, co ano a co ne,“ doplňuje za ICUK Terka Váňová.

Součástí festivalu, který začne již krátce před obědem, bude i tzv. Hodina H – souboj vybraných začínajících podnikatelů – startupů o hodnotné ceny. A protože se na festivalu bude prezentovat i mnoho startupů z oblasti gastronomie, nebude chybět dobré jídlo a pití v naší relax zóně.

Festival Festup je zdarma na registraci na webovce www.festup.cz