O fakultě \ Katedry \ Katedra financí a účetnictví

Katedra financí a účetnictví

Obecné informace

Katedra garantuje a zajišťuje výuku řady kurzů oboru Ekonomika a management, programu Ekonomika a management a oboru Regionální rozvoj programu Hospodářská politika a správa na bakalářské a magisterské úrovni studia. Jde o kurzy týkající podnikových a veřejných financí, účetnictví, daní, finančního managementu a finančních trhů. V tomto rámci katedra spolupracuje také s praxí. Svou badatelskou činnost katedra tradičně zaměřuje na témata financování korporací, na problematiku daní a účetnictví a specificky na témata financování neziskové sféry ekonomiky. Spolupracuje přitom s řadou partnerů domácích i zahraničních univerzit, včetně univerzit v Itálii, Španělsku, Skotsku,  Francii, Německu, Polsku, Řecku a na Slovensku.