O fakultě \ Naše město \ Turistické cíle

Turistické cíle

Ústí nad Labem leží na rozhraní čtyř geomorfologických celků - Českého středohoří, Labských pískovců, Krušných hor a Podkrušnohorské pánve. Město i jeho okolí proto nabízí velký počet významných turistických cílů ve formě kulturně historických památek, přírodních zajímavostí i technických unikátů.


Hrad Střekov
Hrad se tyčí na strmém skalním ostrohu nad řekou Labe a jeho romantická atmosféra inspirovala známé umělce při jejich tvorbě. Střekov je jednou z nejlépe dochovaných hradních zřícenin v České republice. 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, ústečany nazývaný Šikmý kostel nebo  Kostel se šikmou věží, se nachází přímo v centru města, a je obklopen nákupním centrem Forum. Bombardováním spojeneckými vojsky na konci druhé světové války se porušily základy kostela a tím se jeho věž vychýlila o více než 2 metry. Věž kostela je tak nejšikmější v zemích na sever od Alp.

Výletní zámeček Větruše
Zámeček Větruše nabízí návštěvníkům výhled do údolí Labe i Bíliny, možnost sportovního vyžití v přilehlém sportovním areálu, či procházku v přírodním bludišti či zrcadlovém sálu. K zámečku vede lanová dráha s výchozí stanicí na střeše obchodního centra Forum.

Pořady o Ústí nad Labem
  Brožura:
 
Download Ústí nad Labem a okolí (Základní informace)