Novinky \ Soutěž Mladý ekonom na FSE

Soutěž Mladý ekonom na FSE

Finále soutěže Mladý ekonom proběhne na FSE UJEP  dne 7. prosince 2018.
Soutěž pořádá Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola v Mostě ve spolupráci právě s Fakultou sociálně ekonomickou Univerzity J. E. Purkyně Ústí nad Labem.

Soutěže se zúčastní 8 týmů, které jsou složené z žáků 8. a 9. tříd základních škol napříč Ústeckým krajem. Posláním soutěže je zdokonalení finanční gramotnosti a posílení zájmu žáků základních škol nejen o tuto problematiku, ale rovněž i o studium ekonomických oborů.

7. prosince se na FSE UJEP sejde více jak dvacítka žáků ze základních škol z celého kraje. Po úspěšném okresním kole soutěže se mladí ekonomové utkají o vítězství napříč Ústeckým krajem. Svou školu budou reprezentovat v tříčlenných týmech, a to ve dvou kolech – vědomostním testu a v prezentaci na předem neznámé téma, které se dozví až v průběhu soutěže. Budou muset prokázat schopnosti abstraktního a kritického myšlení, týmové spolupráce, rychlosti reagování a prezentaci tak připravit v určeném časovém limitu až na místě.

Fakulta uvítá nejen soutěžící žáky a jejich učitele, ale také zástupce pořádajících středních škol a zástupce Ústeckého kraje.

Už se na mladé ekonomy těšíme a doufáme, že se jim na naší škole bude líbit a že si na nás jednou vzpomenou a dočkáme se toho, že se stanou našimi studenty a budoucí elitou.