Novinky \ Česká televize o výzkumu FSE

Česká televize o výzkumu FSE

30.08.2018

Ve středu 29. srpna odvysílala Česká televize reportáž, ve které dostal kolega Jiří Louda prostor hovořit  výsledcích projektu TAČR - Podpora rozvoje adaptačních opatření a strategií ve městech.

REPORTÁŽ ONLINE ZDE

V reportáži představil Jiří Louda opatření, která mohou pomoci zadržet vodu a zmírnit vysoké teploty ve městech. Jedním z takovýchto projektů je například Komunitní zahrada Vidimova v Praze.

Kolega Louda rovněž zmínil studii, kterou provedli experti z IEEP UJEP. V rámci této studie bylo hodnoceno 16 těchto opatření z ekonomického hlediska. Výsledky bádání jsou volně dostupné ZDE.

Tímto projektem však činnost našich kolegů nekončí Na výsledky předchozích zkušeností a výsledků navazují dalšími projekty. Jedním z nich je například projekt TAČR - Rozvoj metod ekonomického hodnocení zelené a modré infrastruktury v lidských sídlech.